Koncerty podsumowujące
1. semestr roku szkolnego 2014/2015
Prywatnego Ogniska Muzycznego
w Nowym Tomyślu

 

W sobotnie popołudnie, 31 stycznia 2015 roku, sala widowiskowa Nowotomyskiego Klubu Osiedlowego rozbrzmiewała tysiącem dźwięków, a to za sprawą uczniów Prywatnego Ogniska Muzycznego, prowadzonego przez panią Annę Antuszewską.

Był to już kolejny, cykliczny koncert, który ze względu na dużą liczbę wykonawców podzielony był na trzy części. Prężnie działające, już 5 rok Ognisko Muzyczne liczy bowiem 160 uczniów w wieku od 3 do 40 lat. Na prezentacje przed publicznością zdecydowało się 80 uczniów. Pokaz rozpoczęli najmłodsi artyści, uczęszczający na zajęcia umuzykalniające, których popisy sceniczne; w tańcu i grze na instrumentach oraz wdzięk spotkały się z ciepłym przyjęciem rodziców i bliskich. W dalszej odsłonie, swoje umiejętności, solo i w duecie, prezentowali uczniowie klasy fortepianu, keyboardu, skrzypiec, gitary, gitary basowej, oraz śpiewu solowego.

Nie zabrakło też mocnych akcentów z udziałem perkusistów, którzy zaprezentowali się na scenie solo i w zespołach. Na scenie zaprezentowało się także trio perkusyjne, oraz działający od października przy ognisku zespół składający się z uczniów - Triola Band. Na koncertach tym razem, można było usłyszeć muzykę ludową, jazz, ballady oraz rocka, a także wiele innych gatunków muzycznych. Warto nadmienić, iż muzykowanie w Prywatnym Ognisku Muzycznym, cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Zajęcia odbywają się również w Miedzichowie, Bolewicach, Kuślinie oraz we Lwówku.

Tłumnie zgromadzona publiczność, gromkimi brawami nagradzała występy wszystkich wykonawców. Już czekamy na kolejne koncerty ogniskowych adeptów sztuki.

Anna Antuszewska

Galeria!


 

 


stat4u