Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

   Informacje o cookies ROZUMIEM

Warsztaty perkusyjne

 

Dwa kroki do rytmu, to dwa kroki do serca.

We wtorek 19 kwietnia w sali widowiskowej Klubu Osiedlowego, Nowotomyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyły się warsztaty perkusyjne p.n. "Dwa kroki do rytmu, to dwa kroki do serca". Warsztaty zorganizowało Prywatne Ognisko Muzyczne w Nowym Tomyślu.

Na spotkanie z rytmem przybyli uczniowie klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Nowym Tomyślu oraz Akademickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Tomyślu.

Warsztaty odbyły się w dwóch grupach. Piotr Langner i Michał Obrębski, sprawili, że dzieci rytmicznie klaskały, tupały, śpiewały, tańczyły i oczywiście grały. Rytmiczne ćwiczenia i zabawy prowadzone przez Piotra i Michała dały uczestnikom warsztatów niesamowite emocje i radość. Prezentacje na instrumencie elektronicznym spotkały się z równie dużym zainteresowaniem. Wyliczanka "Siała baba mak" była inspiracją do wielu ćwiczeń i zabaw rytmicznych z podziałem na grupy. Dzieci w nauczonym rytmie na 4, wróciły do swoich zajęć szkolnych. Wszystkie uczestniczące w warsztatach klasy otrzymały zaświadczenia. Wielu uczniów już we wrześniu z pewnością spełni swoje marzenia i zrobi dwa kroki, aby znaleźć się w klasie perkusji Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu.

Anna Antuszewska

Galeria


 

 


stat4u