Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

   Informacje o cookies ROZUMIEM

Koncerty podsumowujące pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018

3 lutego, w sobotnie popołudnie sala widowiskowa Klubu Osiedlowego przy Nowotomyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, rozbrzmiewała tysiącem dźwięków, a to za sprawą uczniów Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu. Ze względu na dużą liczbę wykonawców w tym dniu odbyły się aż trzy koncerty. Pokaz rozpoczęli najmłodsi artyści, uczęszczający na zajęcia umuzykalniające pn. "Muzochwilki”, których popisy sceniczne w grze na instrumentach i nie tylko, oraz wdzięk spotkały się z ciepłym przyjęciem rodziców i bliskich. W dalszej odsłonie, swoje umiejętności, solo i w duecie, prezentowali uczniowie klasy fortepianu, keyboardu, gitary, gitary basowej, fletu, śpiewu oraz skrzypiec. W kolejnych prezentacjach nie zabrakło też mocnych akcentów z udziałem perkusistów i gitarzystów. Na scenie nie zabrakło muzykowania w zespole. Oprócz duetów, pojawiły się większe zespoły, między innymi Triola Band. Koncerty starszych grup zakończyło wspólne wykonanie kolędy i utworu „Hey Joe”. Tłumnie zgromadzona publiczność, gromkimi brawami nagradzała występy wszystkich wykonawców. Warto dodać, iż ognisko działa już ósmy rok, a muzykowanie w Prywatnym Ognisku Muzycznym, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród starszego pokolenia.

Kolejny koncert, „Muzyczne belfer i spółka” już 20 kwietnia, a na scenie nauczyciele POM z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy, przygotowania już trwają, a koncert jak zwykle będzie pełen niespodzianek i wzruszeń.

Anna Antuszewska

Galeria


 

 


stat4u