Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

   Informacje o cookies ROZUMIEM

Muzyczny BELFER i SPÓŁKA

W piątek 20 kwietnia w Sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Prywatnego Ogniska Muzycznego w Nowym Tomyślu „Muzyczny belfer i spółka” Koncert nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości. Wydarzenie rozpoczęła najmłodsza uczennica Irena Kocoń.

Na scenie mieliśmy okazję wysłuchać, Aconste Duo oraz Cecylię Ślusarz z zaproszonym zespołem Ojej. Na scenie pojawiły się również wokalistki Patrycja Spychała ze swoją nauczycielką Katarzyną Jopek, Aleksandra Strugała z mamą Katarzyną. Rozalia Kurek zaprezentowała się w dwóch odsłonach, zagrała na flecie poprzecznym przy akompaniamencie fortepianu pani Katarzyny Sukiennickiej a także wokalnie. Nie zabrakło skrzypiec, które pięknym brzmieniem oczarowały i wzruszyły publiczność. Estera Wiesiołek, Aneta Lipska i Albert Dankowski, stworzyli trio skrzypcowe, które wprowadziło publiczność w magiczny świat "Piratów z Karaibów".

Michał Obrębski pasjonat perkusji i gitary, zareklamował perkusję mocnym uderzeniem, a na gitarze wykonał akustycznie utwory z zaproszonym gościem z Meksyku Romanem Mendez. Na specjalną okazję, powstał duet gitarowy, Sebastian Koberling i Michał Obrębski, wykonali akustycznie dwa utwory. Największą niespodzianką i zaskoczeniem okazał się być debiut Tomasza Antuszewskiego, który zachwycił publiczność swoim występem.

Na zakończenie jak zwykle rewelacyjna Triola Band, zespół składający się z uczniów Prywatnego Ogniska Muzycznego. W skład zespołu wchodzą: Anastazja Kowalska, Eliza Rybarczyk, Julia Warmuz, Barbara Jundziłł, Marcin Nowak, Tomasz Nowak i Sebastian Jagiełło. Opiekunem zespołu jest Sebastian Koberling. Koncert udowodnił, że ognisko muzyczne ma wspaniałą ekipę „belfrów”, profesjonalistów, którzy swoją pasją zarażają i robią wszystko aby adepci sztuki muzycznej ci mali i ci więksi, muzykowali z przyjemnością. Ognisko ma w swoich szeregach, wspaniałych nauczycieli, muzykujących aktywnie, ale także bardzo zdolnych uczniów, na których zawsze można liczyć. Prywatne Ognisko Muzyczne zaprasza do muzykowania i współpracy. Uczy grać na gitarze, fortepianie, keyboardzie, skrzypcach, flecie, perkusji, saksofonie, klarnecie, akordeonie, prowadzi naukę śpiewu i zajęcia umuzykalniające dla malutkich od 3 miesiąca życia i dla tych nieco większych do 5 roku życia. Koncert prowadziła założycielka i prowadząca ognisko Anna Antuszewska.

"Muzyczny BELFER i SPÓŁKA", o bardzo zróżnicowanym brzmieniu, szerokim repertuarze i różnych stylach, oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Nauczyciele już myślą i planują kolejne koncerty. Z pewnością będą one bardzo zaskakujące, pełne niespodzianek, na których będziemy mogli usłyszeć dużo dobrej muzyki.

Anna Antuszewska

Galeria


 

 
stat4u