Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

   Informacje o cookies ROZUMIEM

Perkusja


Lekcje gry na perkusji dla wszystkich entuzjastów tego instrumentu, którzy od zawsze marzyli o grze na bębnach i już w dzieciństwie podkradali mamom garnki z kuchni i budując z nich zestaw perkusyjny. Zajęcia obejmują zarówno naukę podstawowej techniki werblowej, jak i ćwiczenia na całym zestawie perkusyjnym. Na lekcjach uczymy się grać z metronomem, zarówno z nut, jak i ze słuchu. Zapewniamy wszelkie materiały dydaktyczne, a także pomagamy w wyborze i kupnie instrumentu. Początkujący uczniowie poznają budowę zestawu perkusyjnego, nauczą się poprawnego trzymania pałek perkusyjnych oraz utrzymania prawidłowej postawy przy perkusji. Uczniowie bardziej zaawansowani mogą doskonalić dotychczasowy warsztat.


Fortepian, pianino, keyboard

Fortepian - indywidualne spotkania dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją muzyczną przygodę, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i uzupełnić wiedzę. Zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości ucznia. Najmłodsi uczą się przez zabawę, metodą beznutową. Na zajęciach ćwiczymy pamięć, koncentrację, kształtujemy poczucie estetyki i poszerzamy muzyczne horyzonty. Wśród bogatej literatury muzycznej, każdy znajdzie coś dla siebie. Podejmujemy także próby improwizacji fortepianowej. Gra na instrumencie rozwija wyobraźnię, kształtuje osobowość, wyrabia nawyki, które przydają się w innych dziedzinach życia. Wyznajemy zasadę, że na naukę nigdy nie jest za późno!


Gitara

Lekcje gry na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej czy ukulele. Program nauczania dostosowujemy indywidualnie do ucznia, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, czy stopniu gitarowego zaawansowania. Uczymy gry techniką klasyczną, gry akompaniamentu czy też gry solowej z naciskiem na ten styl, w którym uczeń najlepiej się czuję. Wspólnie poznajemy niezbędną teorię. Nauka polega, przede wszystkim na wspólnym opracowywaniu utworów, najczęściej wybieranych przez ucznia, aby chętnie i swobodnie wchodził w świat muzyki. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłębienia się w świat sześciostrunowej muzyki, bez względu na wiek.


Skrzypce

Skrzypce to niezwykły instrument, którego barwa potrafi wprowadzić w szczególny nastrój. Często jednak wydaje nam się, że gra na skrzypcach jest trudna lub po prostu nie dla nas. Nic bardziej mylnego! Zapraszam na zajęcia z gry na skrzypcach wszystkich zainteresowanych i zaciekawionych tym instrumentem. Dzięki opracowanym przeze mnie przez metodom nauki udowadniam, że gra na skrzypcach to nic trudnego. W pracy z uczniami kieruję się dwoma zasadami: technika na drodze praktyki oraz nauka przez zabawę. Nie ograniczam się żadnym konkretnym programem, wszystko co dzieje się na zajęciach jest realizowane w sposób zindywidualizowany i w pełni dostosowany do możliwości i potrzeb ucznia, dlatego też wiek podjęcia nauki gry nie ma żadnego znaczenia. Kładę nacisk na to, by nauka była łatwa i przyjemna, przy czym efekty szybko zauważalne. Repertuar także wybierają sami uczniowie. Naukę od podstaw zaczynamy od poznania budowy instrumenty, prawidłowej postawy, właściwego trzymania skrzypiec, przechodząc stopniowo do pierwszych samodzielnie zagranych dźwięków. Uczniowie kontynuujący przygodę ze skrzypcami również mogą znaleźć na moich zajęciach coś dla siebie. Wszystkie materiały potrzebne do zajęć dobieram i przygotowuję odpowiednio do wieku, możliwości oraz umiejętności ucznia. Chętnie podpowiem także jak dobrać instrument i pomogę w jego zakupie.


Zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E. E. Gordona

<

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci do lat 3. To radosne obcowanie z muzyką poprzez zabawy wokalne i ruchowe. Głównym narzędziem pracy prowadzącej jest głos. Na zajęciach prezentowane są melodie w różnych tonalnościach: dur, moll i modalnych, jak również rytmiczanki w różnych metrach. Zabawom towarzyszom przyjazne dziecku rekwizyty: chusty, piłki, piórka, pacynki itp., a także instrumenty orffowskie. Zajęcia wzbogacają słownik muzyczny dziecka, wspomagają rozwój intelektualny i rozwój mowy, jak również budują więź między rodzicami i ich pociechami. Na zajęcia zapraszamy dzieci z osobą dorosłą (rodzice, dziadkowie, opiekunka). Zabieramy ze sobą wygodny strój (większość czasu spędzamy na dywanie) i obuwie na zmianę. Zajęcia prowadzone są w formie przyjaznej dziecku, czyli zabawy. Rodziców zachęcamy do czynnego uczestnictwa, bo nikt nie ma tak dobrego kontaktu z dzieckiem. Zasadniczym celem zajęć jest rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego małego Dziecka, oraz uświadomienie rodzicom ich roli i znaczenia w prawidłowym przebiegu tego procesu. W proponowanych przez nas zajęciach wykorzystywane będą elementy teorii muzyki Eliasa E. Gordona, muzyka, pedagoga oraz wybitnego specjalisty -współtwórcy własnej, oryginalnej teorii i koncepcji wychowania muzycznego. Zdaniem Gordona zdolności muzyczne kształtują się przez pierwsze 9 lat życia, a potem osiągają ustabilizowany poziom. Im młodsze jest dziecko, tym więcej korzysta z oddziaływań muzycznych środowiska.


Śpiew i emisja głosu

Wciąż wmawiają Ci, że śpiewać mogą tylko wybrańcy? Przyjdź… razem obalimy ten mit! Ocenimy Twój głos i dopasujemy odpowiednie ćwiczenia, które sprawią, że śpiew stanie się przyjemny, miły dla ucha, a skala Twojego głosu z pewnością się poszerzy. Zastosujemy odpowiednie ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, oddechowe, a wszystko po to, by mieć piękny i mocny głos. Sam możesz zdecydować o wyborze piosenek, które lubisz, znasz i słuchasz. Chcesz nauczyć się śpiewać i odkryć piękno swojego głosu, zapraszamy! Zapewniamy indywidualne podejście do każdego ucznia, a to wszystko w bardzo miłej atmosferze.


Zajęcia muzyczno - ruchowe "Muzochwilki"

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które przez śpiew, taniec, grę na instrumentach, aktywne słuchanie muzyki oraz swobodną improwizację, zaspokoją w dziecku naturalną potrzebę ruchu i aktywności. Ćwiczenia i zabawy przy muzyce, tańce ludowe, elementy tańców współczesnych, gra na instrumentach perkusyjnych, to tylko niektóre z elementów zajęć. Gwarantujemy bardzo dobry kontakt z dziećmi, profesjonalizm, duże doświadczenie. Zajęcia są prowadzone przez nauczycielkę z odpowiednimi kwalifikacjami niezbędnymi do prowadzenia tego typu zajęć. 

 stat4u