Prywatne Ognisko Muzyczne w Nowym Tomyślu, wspólnie z gitarzystami z całego świata pobiło gitarowy rekord Guinnessa.
 
  
 
Uczniowie i sympatycy POM wybrali się 1 maja do Wrocławia.
Grupa 28 gitarzystów pojechała autobusem na to wyjątkowe wydarzenie gitarowe już siódmy raz.
Wrocław już po raz 21. stał się gitarową stolicą Polski, a może i nawet świata. Co roku w pierwszy dzień maja na wrocławski rynek przybywają tłumy gitarzystów, żeby wspólnie zagrać utwór „Hey Joe” i pobić rekord Guinessa w liczbie osób grających na gitarze.
W poniedziałek 1 maja wrocławski rynek stał się gitarowym centrum świata. W tegorocznej edycji utwór "Hey Joe" Jimiego Hendrixa zagrało wspólnie 7967 gitarzystów. Zeszłoroczny rekord poprawiono o prawie 300 osób. Chociaż większość atrakcji tego dnia związana była z gitarą, zorganizowanych zostało wiele wydarzeń towarzyszących, w których ekipa nowotomyska oczywiście z wielką radością brała udział.
Na wrocławskim rynku postawiono dwie sceny, na których odbywały się koncerty. Na scenie głównej zagrali m.in. Vasti Jackson, Kamil Bednarek, Mrozu, Steve Vai, Michael Angelo Batio, Sebastian Riedel czy Grzegorz Skawiński. Punktualnie o godz. 16.00 prawie osiem tysięcy gitarzystów zagrało wspólnie utwór "Hey Joe", wśród nich była gitarowa ekipa z Nowego Tomyśla.
Zorganizowano konkurs na najlepsze gitarowe przebranie oraz na "gitarę z byle czego", a kandydaci zaprezentowali się na scenie w rozmaitych strojach oraz z oryginalnymi instrumentami. Wśród nich zaprezentowała się Zuzanna Kędzia, która zdobyła 2 miejsce
i nagrodę, którą było ukulele.
Dziękujemy wszystkim
za wspaniały i efektywnie spędzony muzyczny czas. Dziękujemy Panu Sebastianowi Koberlingowi, Nauczycielowi klasy gitary, za zorganizowanie wyjazdu.
Nasi Uczniowie i uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia, szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domów. Pogoda nam
sprzyjała, a słońce dodało nam
energii i jeszcze większej motywacji.
Za rok kolejna edycja z naszym udziałem.
Bo jak nie my, to kto..?
 
 1
 
2
 
3
 
4
 
 
 
5