Zachęcamy do muzykowania!

Prywatne Ognisko Muzyczne powstało w październiku 2010 roku. Inicjatorem była Anna Antuszewska. Założenia ogniska to indywidualna nauka gry na instrumentach muzycznych, nauka śpiewu i umuzykalnienie. Najbardziej popularne instrumenty to gitara, fortepian, keyboard, flet i perkusja. Od września 2013r ognisko poszerza swoją ofertę o klasę gitary basowej i saksofonu. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w wymiarze uzależnionym od wieku dziecka. Dzieci od lat 4 do 7 - 30 minut. Dzieci od 8 lat i młodzież szkolna, dorośli - 45 minut lub 60 minut. (Czas trwania lekcji do uzgodnienia).

Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat prowadzone są grupowe zajęcia rytmiczno umuzykalniające. Odbywają się również zajęcia dla niemowląt i dzieci do lat 3, prowadzone wg teorii E.E.Gordona.

Ognisko nie jest zobligowane programem nauczania. Uczniowie grają to, co chcą, tak aby nauka sprawiała im przyjemność i samozadowolenie. Nie ma egzaminów i ocen.

Dostarcza materiały do nauczania. Uczniowie ogniska mają możliwość zakupu nut w promocyjnych cenach

Na zakończenie każdego semestru organizowany jest koncert pozwalający na wykazanie się swoimi umiejętnościami. Uczestnictwo w koncercie nie jest obowiązkowe. W czerwcu, na zakończenie roku szkolnego, uczniowie otrzymują zaświadczenia potwierdzające naukę w ognisku.

Ognisko przygotowuje również dzieci do nauki w Szkole Muzycznej I stopnia. Organizuje kursy przygotowawcze do szkół muzycznych II stopnia.

Kształci dzieci, młodzież i dorosłych o różnych poziomach zaawansowania. Zapewnia kontynuację nauki w kolejnych latach. Gwarantuje profesjonalizm, doświadczenie i bardzo dobry kontakt z uczniem. Zapewnia bardzo dobre warunki lokalowe. Jest możliwość zapisania się w ciągu roku szkolnego.

 Chętne osoby do muzykowania prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  tel 795-934-024

 

Nasza oferta

Skierowana jest do wszystkich, bez względu na wiek, którzy chcą rozwijać się muzycznie. Tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z muzyką uczymy od podstaw, a uczniom, którzy posiadają już pewne doświadczenie muzyczne, pomagamy uzupełniać braki i rozwijać się dalej. Lekcje gry odbywają się raz w tygodniu (30, 45 lub 60 minut). Jeżeli chcecie Państwo sprawdzić, czy Wasze dziecko posiada predyspozycje do nauki gry na instrumentach lub śpiewu, zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Wysoko wykwalifikowana kadra

W naszym ognisku stawiamy na profesjonalizm i jak najwyższy poziom nauczania dlatego możesz być pewny, że dołożymy wszelkich starań aby nasi uczniowie zdobyli możliwie najwięcej wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Wykwalifikowana kadra, ciekawe zajęcia dostosowane do potrzeb uczniów to dla nas sprawa najważniejsza. Nasi nauczyciele posiadają nie tylko wykształcenie muzyczne, ale na co dzień pracują w instytucjach kulturalnych, grają w zespołach, tworzą muzykę, która stanowi ich pasję. Tą pasją chcemy się podzielić z naszymi uczniami i zaszczepić w nich miłość do muzyki.

Autorskie programy nauczania - dostosowane do zainteresowań ucznia!

Każdy nasz uczeń traktowany jest indywidualnie. Program nauczania jest dostosowany do zainteresowań, potrzeb i umiejętności ucznia. Zależy nam, żeby uczniowie, a w przypadku młodszych dzieci - ich opiekunowie- byli świadomi postępów. Zapraszamy opiekunów młodszych dzieci do uczestniczenia w lekcjach, przyglądania się pracy nauczycieli i kontrolowania ćwiczeń w domu - jest to szczególnie istotne zwłaszcza w początkowej fazie nauki. Częstotliwość i czas jednostki lekcyjnej jest ustalany na początku naszej współpracy - serdecznie zapraszamy do konsultacji telefonicznej, jak również do rozmowy z nauczycielem po pierwszej, wprowadzającej lekcji.

Bez względu na wiek....

Na naukę nigdy nie jest za późno! Realizujemy marzenia, więc nie wahaj się - możesz mieć 4 lub 94 lata - my nauczymy Cię grać na instrumencie, który Cię fascynuje! Przypomnij sobie swoje młodzieńcze ,muzyczne fascynacje, pierwsze prywatki i swoich idoli. Czy nie chciałeś nigdy zostać gwiazdą sceny muzycznej? Nic nie stoi na przeszkodzie by po latach powrócić do skrywanych w głębi duszy pragnień. Muzyka daje nam możliwość wyrażania siebie, pomaga się odstresować i poczuć się lepiej. Daj się ponieść swojej pasji i zapisz się na lekcje gry, a za kilka miesięcy będziesz sam wykonywać swoje ukochane utwory, rozbudzisz wspomnienia i poczujesz się szczęśliwszy.

Masz nietypowe wymagania? Sprawdź nas!

Nauczymy Cię śpiewu, poprawnej emisji głosu, gry na gitarze elektrycznej, gitarze klasycznej, gitarze basowej, perkusji, skrzypcach, pianinie, instrumentach klawiszowych, saksofonie... Nie ma tutaj wymienionego instrumentu, który Cię fascynuje? NAPISZ! Znajdziemy dla Ciebie odpowiednią osobę, która nauczy Cię na nim grać!

Pomoc i zniżki przy zakupie instrumentów

Decyzja, na który instrument się zdecydować może być trudna. Dlatego służymy pomocą - przez cały okres nauki możesz korzystać z naszych instrumentów na lekcji, jednak posiadanie własnego instrumentu jest konieczne. Umiejętności zdobyte na naszych lekcjach musisz doskonalić ćwicząc w domu. Pokochaj instrument - on pokocha Ciebie. Jeśli chcesz posiadać instrument na własność - nic prostszego - nasi nauczyciele pomogą Ci go wybrać. Decyzja powinna być przemyślana, wiec zastanów się - zakup wymarzonego instrumentu nie jest tani - dlatego dla naszych uczniów przygotowaliśmy specjalne upusty w zaprzyjaźnionych sklepach.

Organizujemy koncerty naszych uczniów!

Dla naszych uczniów będziemy organizować cykliczne występy publiczne. Będzie to możliwość oswojenia się ze sceną, opanowania stresu i pokonania tremy. Dla Państwa taki koncert to okazja do sprawdzenia postępów w nauce jakie poczyniło dziecko, ale też weryfikacja pracy nauczyciela, jego kompetencji i profesjonalizmu.